PROSTE ĆWICZENIA DLA MAMY I CÓRKI

PROSTE ĆWICZENIA DLA MAMY I CÓRKI

Czy czasem nie masz wrażenia, że pandemia spowodowała, iż znacznie mniej się ruszasz? Jest mniej możliwości zorganizowanego spędzenia wolnego czasu i siłą rzeczy więcej siedzimy w domu. 
Jednak w domu nie musimy tylko „siedzieć”. Warto już teraz zadbać o sylwetkę przed latem. A nie obudzić się za pięć dwunasta- gdy już niewiele da się zrobić. 
Tak naprawdę nawet w domu można wiele zdziałać. Wystarczy tylko chcieć. 
 
ODSTAW WYMÓWKI NA BOK
 
 
A takie zawsze się znajdą. Mogę wyciągać wymówki jak z rękawa- nie ma czasu,  a od kiedy jesteśmy na edukacji domowej to dzieci są często obok. Więc niby jak? 
Najlepiej RAZEM. Gdy zaangażujemy całą rodzinę to zyskamy dodatkową motywację. Ponadto dzięki wspólnym ćwiczeniom mama-córka zacieśniają się więzi. Dzielenie pasji sprawia, że stajemy się dla siebie jeszcze bliżsi. Dodatkowy plus jest taki, że dzieci się zmęczą i jest szansa, że szybciej pójdą spać. Głupio by było nie skorzystać, prawa? 
Skoro już wiemy jak wiele korzyści może przynieść wspólny wysiłek to jeszcze kilka słów o tym, co może się nam przydać  w trakcie. 
ĆWICZENIA DLA MAMY I CÓRKI- PRZYDATNE GADŻETY
Niekiedy zaciekawione dziecko chętnie dołącza do ćwiczącej mamy. Jednak nieraz trzeba je trochę zachęcić. Co może się przydać?
 
1) STRÓJ DO ĆWICZEŃ
Jako mama dziewczynek dobrze wiem, jak sam strój może zachęcić do aktywności. Jeśli ubranie jest wygodne i w kolorach, które preferują moje córki to chętnie noszą dany strój. Ja sama lubię wyglądać „profesjonalnie”, gdy się za coś zabieram, więc leginsy i specjalny T-shirt z pewnością się przydają.
 
 
 
 
Gdzie można znaleźć stroje do ćwiczeń dla mamy i córki? W tej chwili Pepco oferuje za 20 zł T-shirt lub legginsy dla dorosłych, z kolei za 15 zł dla dzieci (w rozmiarach 134-164cm). Prawda, że cena jest bardzo przystępna? Z kolei same ubrania są bardzo wygodne i co najważniejsze- posiadają kolorowe wstawki. 
 
Prawda, że we trzy wyglądamy bardzo profesjonalnie? 🙂
Ale nie tylko strój może okazać się pomocny. 
2) BUTELKA NA WODĘ
Jak wiadomo- w trakcie ćwiczeń nieraz chce się pić i bardzo ważne jest nawadnianie organizmu. Zatem butelka na wodę przyda się z pewnością. A kiedy jest „specjalna” do ćwiczeń to zupełnie inaczej się z niej pije. Warto o to zadbać, gdy chcemy zachęcić dziecko do wspólnych ćwiczeń. 
 
 
W  ofercie Pepco możecie kupić taką butelkę o pojemności 680ml za jedyne 8 zł. Wygodnie się z niej pije, a na dodatek ma wkład, dzięki czemu można do wody wrzucić dowolne owoce, albo kostki lodu, by schłodzić napój. 
3) HANTLE
 
 
Hantle sprawdzą się przy ćwiczeniach z równowagą. Są też ciekawym gadżetem, który spodobał się moim córkom i dzięki temu chętniej z nich korzystały.  W Pepco dostaniecie 1 kg hantle w cenie 10 zł/ sztuka. 
Ponadto w ofercie Pepco dostępnej od 28.01 znajdziecie również sportowe buty, czy torby. 
Cała oferta TUTAJ
Czas na propozycję ćwiczeń 🙂
ĆWICZENIA DLA MAMY I CÓRKI
1) ROZCIĄGANIE- NOGI
 
Pozycja – w  klęku na jednym kolanie. Drugą noga zostaje z przodu, zginamy ją w kolanie. Wyprostowujemy tułów i utrzymujemy proste plecy- ręce trzymamy na bokach. Pozostajemy w tej pozycji ok. 20 sekund. Następnie powtarzamy ćwiczenie z drugą nogą.
2) ROZCIĄGANIE- PLECY
 
 
Stajemy w pozycji wyprostowanej, nogi na szerokość bioder, kolana delikatnie ugięte. Lewa ręka na biodrze, z kolei prawą unosimy prosto do góry. Wykonujemy skłon tułowia do boku w lewą stronę i zostajemy w tym ruchu przez ok. 20 sekund. Przy skłonie wykonujemy wydech. Wracając do pozycji wyprostowanej – wdech. Wykonujemy 5 ruchów na każdą stronę.
 
 
3) ĆWICZENIA NA RÓWNOWAGĘ
 
 
Pozycja stojąca, proste plecy, łopatki ściągnięte, ręce złączone nad głową, łokcie szeroko otwarte. Delikatnie napięty brzuch, stopa prawa opięta o bok lewej nogi. Zostajemy w tej pozycji przez ok. 10 sekund. Wykonujemy 5 ruchów na każdą stronę.
Poźniej możemy nieco zmodyfikować ćwiczenie i dołączyć hantle. 
 
To tylko kilka ćwiczeń ale tak naprawdę to ogranicza nas tylko wyobraźnia. 
 
 
Pamiętajmy jednak, że same ćwiczenia to ma być radosny czas dla dziecka, bez niepotrzebnych spięć. Warto włączyć muzykę i dać maluchom wolną rękę. Niech czerpią radość ze wspólnych chwil.