Jak udekorować dom na Święta i nie wydać na to fortuny? Nie wiesz? Pokaże Ci jak :)

Jak udekorować dom na Święta i nie wydać na to fortuny? Nie wiesz? Pokaże Ci jak :)

 
Zastanawiacie się już nad świątecznymi dekoracjami do domu? Myślicie o tym, żeby kupić coś nowego, ale nie chcecie wydawać fortuny? Skąd ja to znam?:) Co roku lubię coś sobie dokupić, bo nie chcę, aby było tak samo jak w poprzednim. Jednak znacie mnie już na tyle, że zawsze szukam różnych perełek! Nie lubię przepłacać, ale lubię efekt wow. I w tym roku oczywiście udekorowałam nasz nowym dom na Święta praktycznie z PEPCO. Wiecie, że kocham ich hity, ale powiem Wam, że w tym roku to jest szaleństwo! Znalazłam tam dosłownie wszystko:) Najwięksi miłośnicy na pewno upolowali już swoje skarby, ale jeśli jeszcze nie wiedzieliście o nich, to koniecznie zobaczcie jaki klimat stworzyłam na te Święta! 
 
 
Pled: 30 zł; Czerwone miseczki: 6zł/sztuka; Poducha z reniferem: 15 zł;  Kosz: 50zł; Kieliszki - 8 zł za 3 szt.
 
 
Patera: 30 zł; Papilotki na muffinki i dekoracje: 5 zł/zestaw; Bluza Santa Team: 20 zł, Złota świeca:15 zł; Talerz biały: 9,99 zł ; Talerzyk biały: 6,99 zł
 
Zanim Wam pokaże jakie dodatki wybrałam, aby wprowadzić do nas świąteczną magię, to skupię się na stole. Wiem, że często macie dylematy, ale jak go udekorować? I przygotowałam dla Was 3 propozycje, które świetnie wpiszą się zarówno na świąteczne śniadanie czy kolację. Specjalnie publikuję ten wpis juz teraz, abyście miały czas wszystko kupić. Ja Was też bardzo loving!:) Hahaha:) Zdradzę Wam kilka moich tricków.
 
1. STÓŁ W BARWACH CZERWIENI I ZŁOTA
 
KLASYCZNA ZASTAWA STOŁOWA + MISECZKI 
 
Idealnym sposobem na wniesienie aury Świąt do domu jest też zastawa stołowa. Chodzi tu zarówno o eleganckie talerze na samą Wigilię, ale też o zimowe miseczki, w których można zjeść np. śniadanie czy podać zupę w każdy grudniowy dzień :) Kiedy takie podstawowe elementy na stole otoczymy różnymi dodatkami - np. serwetkami, świecznikami, szyszkami itd. - robi się niesamowicie klimatycznie!
Najlepiej mieć białą zastawę, która jest elegancka na każdą okazję i wymieniać tylko miseczki! To sprytny trick, który wykorzystuje przy stylizacjach. Zobaczycie za chwilę, jak  z łatwością można zmienić dekorację stołu. Białą zastawę oczywiście też kupiłam w PEPCO. Do niej dobrałam różne miseczki.
Zacznijmy od stołu, gdzie króluje czerwień - to w końcu kolor Świąt! 
 
 
Serwetki z napisem świątecznym - od 2 do 5 zł; Deska do krojenia - 20 zł; Świeca w szkle w kształcie gwiazdy - 5 zł; Talerz biały: 9,99 zł ; Talerzyk biały: 6,99 zł
 
Same miseczki w świąteczne renifery już są ozodbą samą w sobie. I to one wyznaczyły kierunek całej dekoracji stołu. Te miseczki to HIT! Można je przystroić piernikiem, który zjemy na deser. To zdecydowanie idealne nakrycie do stołu, kiedy są małe dzieci. Kiedy przygotowywałam ten stół - moje Szefowe były całe podekscytowane i słyszałam tylko: mamo,czy mogę już zjeść?:) Hahahha:)
 
 
Deska do krojenia - 20 zł; Kieliszki - 8 zł za 3 szt.; Świeca w szkle w kształcie gwiazdy - 5 zł; Serwetki z napisem świątecznym - od 2 do 5 zł; Talerz biały: 9,99 zł ; Talerzyk biały: 6,99 zł
 
SERWETKI
 
Serwetki nie muszą też jedynie leżeć. Możemy je włożyć na przykład do rożka od lodów i przewiązać sznurkiem. Prosty i tani trick, jeśli lubimy skandynawskie klimaty. Radość dzieci - gwarantowana. Możemy je też po prostu złożyć, mają złote ornamenty, które idelanie przystroją nam stół.
 
 
Serwetki: od 2 do 5 zł/opakowanie
 
ŚWIECE I FIGURKI
 
Tu warto postawić na świece, która będzie dawała nam przyjemny zapach, ale zarazem stanowiła dekorację. Ja zdecydowałam się na tę złotą, która świetnie nawiązuje do złotych elementów na serwetce (tak naprawdę kupiłam ich kilka- haha). Do tego dobrałam choinkI! Jak tylko je zobaczyłam - wiedziałam, że będą moje! Są bardzo strojne, a ze świecą stanowią dobrana kompozycję! No dobra , jeszcze wzięłam tą małą gwiazdkę, która wkomponuje się w każde wnętrze.
 
 
Złota świeca: 15 zł; Choinka złota: 25 zł; Choinka zielona: 15 zł; Dekoracja w kształcie domku - 8 zł
 
 
 Świeca w szkle w kształcie gwiazdy - 5 zł
 
 
Zielona choinka: 15zł
 
DEKORACJE DO WYPIEKÓW
 
Moim ulubionym pomysłem na dekorację jest przystojenie potraw i wypieków. Co roku z PEPCO mają najlepsze! Ja wybrałam  czerwone i zielone - to moje ulubione. Ta choinka i te renifery - zdecydowanie lovingi it! Idealnie sprawdzają się do świątecznych muffinów, ale można przystroić nimi też ciasta! Same zobaczcie - jak to świetnie wygląda:)
 
 
Zestaw do dekoracji - papilotki oraz figurki na wykałaczce: 5 zł
 
Na stole wigilijnym i nie tylko może się znaleźć wiele dodatków i małych ozdób, które stworzą nastrój Świąt. Szklanki z zimowymi nadrukami (za chwile je Wam pokażę - tak to kolejny HIT), świece, małe figurki choinek czy nawet własnoręcznie upieczone pierniczki - to wszystko wpływa na radosny gwiazdkowy klimat i sprawia, że aranżacja stołu, mimo prostych elementów, wygląda bardzo bogato. I jak Wam się podoba?:)
 
 
Serwetki z napisem świątecznym - od 2 do 5 zł; Deska do krojenia - 20 zł; Kieliszki - 8 zł za 3 szt.;  Świeca w szkle w kształcie gwiazdy - 5 zł; Talerz biały: 9,99 zł ; Talerzyk biały: 6,99 zł, Czerwone miseczki: 6 zł/sztuka; Złota świeca: 15 zł; Choinka złota: 25 zł; Dekoracja w kształcie domku - 8 zł
 
2. DEKORACJA STOŁU, GDZIE KRÓLUJE ZŁOTO I ZIELEŃ
 
A teraz zobaczcie jak udało mi sie sprytnymi sposobami udekorować stół zmieniając tylko kilka rzeczy! Tak jak wspominałam te miseczki to hit! Zielone też są boskię i świetnie wygladaja ze złotymi akcentami!
 
 
Miseczka zielona/czerwona: 6zł sztuka; Deska do krojenia - 20 zł;  Kieliszki - 8 zł za 3 szt.; Dekoracja w kształcie domku - 8 zł; Złota świeca: 15 zł; Talerz biały: 9,99 zł ; Talerzyk biały: 6,99 zł
 
Praktycznie wszystko zostało: wymieniłam dekoracje do wypieków ( opakowanie całe kosztuje jedynie 5 zł), miseczki i nadal mamy złotą i zieloną choinkę. Tu zdecydowałam się na mniejszą, ale ta większa też by pasowała! Takie rzeczy to tylko w PEPCO:):):) Jest i nasz hitowy pled z jesieni! Wpisał się idealnie, prawda?
 
 
Szklanki świąteczne - 20 zł za 2 szt.; Kieliszki - 8 zł za 3 szt.; Serwetki z napisem świątecznym - od 2 do 5 zł; Deska do krojenia - 20 zł; Miseczka zielona: 6 zł/sztuka; Złota świeca: 15 zł; Złota choinka: 12 zł; Zielona choinka: 15 zł; Talerz biały: 9,99 zł ; Talerzyk biały: 6,99 zł
 
I jeszcze musiałam tu dodać te szklaneczki! Ostatnie 2 dorwałam i właśnie poszukuję kolejnych, bo są fantastyczne!
 
 
 
Szklanki świateczne: 20 zł/ 2 sztuki
 
 
Dekoracja z juty z zielonych gałązek: 10 zł
 
3. ELGANCKI STÓŁ
 
A na koniec wersja stołu w bardziej eleganckim wydaniu dla miłośników klasyki:) Tym razem królują tu miseczki ze złotym motywem oraz choinki. Klasyki dodał nam oczywiście bieżnik. I tu wykorzystałam też te świąteczne szklanki.
 
 
Szklanki świateczne: 20 zł/ 2 sztuki
 
Te miseczki były HITEM na instagramie. Dodałam do nich zawieszki na prezenty jako winietki, a małe prezenciki dla gości (idealne też na opłatek) położyłam obok talerzy. Jak Wam się podobają w takiej aranżacji?
 
 
Miseczki: 15 zł/sztuka; Opakowania na karty prezentowe: 4 zł/3 sztuki
 
 
Bieżnik: 15 zł; Miseczki: 15 zł/sztuka ; Choinka zielona: 15 zł ; Choinka złota mniejsza: 10 zł ; Świeca złota: 15 zł; Patera: 30 zł; Szklanki świateczne: 20 zł/ 2 sztuki, Opakowania na karty prezentowe: 4 zł /sztuki; Talerz biały: 9,99 zł ; Talerzyk biały: 6,99 zł
 
Stół jest najważniejszy na Święta, ale nie wyobrażam sobie, aby nie udekorować reszty naszego domu! Już nawet planuje menu świąteczne. To zdecydowanie najpiekniejszy okres w całym roku i zawsze celebrujemy te chwile.
 
4. ZIELONE GAŁĄZKI I ŚWIĄTECZNE AKCESORIA KUCHENNE 
Kolejny  sposób na dekorację domu na Święta to użycie zielonych gałązek: wsadzone do wazonu w kuchni, na tacce w salonie, czy przy dekoracji wypieków. To wszystko już zapowiada nadchodzące Święta, ale nie musi być jedyną dekoracją :) Do tego dodatki z PEPCO I już mamy prawie cały dom:) Hahaha;) Wystarczą nawet same lampki i już tworzy się klimat. 
 
 
Rękawica kuchenna: 15 zł; Lampki: 8 zł (wszystko PEPCO):  Deska: 20 zł
 
5.FIGURKI I ŚWIECE
 
Poza naturalnymi gałązkami warto też postawić na drobne, ale bardzo wyraźnie akcentujące aurę Świąt elementy. Co się zawsze sprawdza? To, co wprowadza przytulny klimat, czyli np. świece w szkle, ale także typowo zimowe symbole, takie jak szyszki czy figurki choinek. Jako dekoracje na Święta mogą sprawdzić się nawet foremki do wykrawania pierników! :)
 
 
Filizanka "JOY": 15 zł; Złota świeca: 15 zł; Foremki do pierników: 10 zł/zestaw
 
 
Deska do krojenia - 20 zł; Świąteczne foremki do wykrawania ciastek - 10 zł; Filiżanka "JOY": 15 zł; Czerwony samochodzik: 5 zł
A kto powiedział, że podczas kulinarnej pracy nie można nastroić się Świętami? :) Od czego mamy kolędy,  piernikowe kominki zapachowe i... dekoracje oczywiście :) Świąteczne symbole mogą stać nie tylko w salonie albo jadalni, ale warto je też ustawić na blacie w kuchni :) W ten sposób, szykując posiłek, cały czas otacza nas ta magiczna aura. To właśnie tu spędzamy mnóstwo czasu podczas przygotowań, niech będzie magicznie! Wiele świątecznych akcesoriów znajdziecie też w tym poście z przepisem na najlepsze pierniki na świecie:) Jest i playlista świąteczna!:)
 
 
4.TKANINY
 
Nie ma też udekorowanego pokoju bez poduszek :) Świąteczne wzory mogą się znaleźć dosłownie wszędzie - na sofie, na łóżku, na krzesłach w jadalni! Obowiązkowy kolor Świąt to oczywiście czerwień ;) Ale możecie wybrać też mnóstwo innych, np. odcienie zieleni, beżu, biel czy neutralne szarości. A jak poduszki, to i obowiązkowo koc, który podobnie jak one świetnie podkreślą przytulny klimat, nie tylko we wnętrzu, ale też w całym mieszkaniu.
 
 
Szary koc w gwiazdki 130x170 zł - 30 zł; Czerwono-złota poszewka na poduszkę - 10 zł;  Szara poszewka z puszystym zdobieniem - 15 zł; Kieliszki - 8 zł za 3 szt.; Dekoracja z gałązek w jucie - 10 zł; Filiżanka biała "JOY": 15 zł, Złota choinka: 10 zł
 
 
Czerwono-złota poszewka na poduszkę - 10 zł; Poduszka. z napisem "Merry Christmas" 20 zł; Granatowa poszewka: 5zł
 
 
Szara poszewka z puszystym zdobieniem - 15 zł; Poduszka biało-czerwona: 15 zł; Biała poszewka: 10 zł ; Poszewka z reniferem: 15 zł
 
 
Szara poszewka z puszystym zdobieniem - 15 zł; Poduszka Merry Christmas 20 zł; Miękki koc ze wzorem 150x200 cm - 50 zł
 
I jak Wam się podoba?:) Czuć Święta?:):):)  Jest moc? Co już macie u siebie? Pomimo tego, że ten rok jest inny niż wszystkie poprzednie, dekoruje dom, włączam świateczne hity i staram się mysleć pozytywnie! Teraz powoli myślę już o choince, prezentach i wypiekach. To będzie pierwsza Wigilia w naszym domu i chcę, aby było magicznie!;) 
 
Dziewczyny!
 
I jak zawsze podsyłajcie  zdjęcia z Waszych przygotowań do Świąt:) Pierniki już próbowałyście? W jakich kolorach dekorujecie dom?  Aaaaa nie moge się doczekać!!!:) I  jeśli wrzucacie na Insta Wasze zdjęcia to pamietajcie też o hasztagu: #inspiracjePEPCO i PEPCO je zobaczy i ja też:) Wiadomo:) A jesli nie macie Instagrama to możecie to zrobić przez apkę PEPCO  lub www.inspiracje.pepco.pl. Wartooo, bo PEPCO rozdaje bony po 100 zł dla wybranych. Widzę że udostępniacie, ale nie zawsze dodajecie też ten hasztag. A warto, prawda?:) Jest moc!:) Czekammmm:)
 
P. S. No musiałąm Wam pokazać:) Dorwałam jeszcze takie piękne obrusy za grosze w PEPCO.  Chcecie zobaczyć z nimi stylizację?     
                 
 
Zdjęcia: Małgorzata Opala& ostatnio moje ( własnie zrobione - haha)
 
#blogerkaPEPCO
#Lovingit