3 pomysły na dekoracje wielkanocne do zrobienia z dziećmi.

 

 

3 pomysły na dekoracje wielkanocne do zrobienia z dziećmi

Wszelkie zabawy plastyczne z dziećmi to nie tylko fantastyczny pomysł na wspólne spędzenie czasu, ale również możliwość rozwinięcia u nich zdolności manualnych. Aby zachęcić Cię do tego typu zabaw DIY, w tym wpisie znajdziesz 3 pomysły na dekoracje wielkanocne, które możecie zrobić całą rodziną. Uwaga – wciąga!

Uwielbiam przygotowywać różne ozdoby DIY, a moje dzieci chyba jeszcze bardziej. Każdy skrawek ich biurka to ozdobione karteczki, wycięte zwierzątka i cała masa innych skarbów. A ja z przyjemnością kupuję im wszelkie kreatywne drobiazgi, z których mogą tworzyć kolejne dzieła. Blok kolorowy, krepina, kolorowy klej, naklejki, druciki pluszowe czy plastelina to u nas rzeczy niemal pierwszej potrzeby. Zatem, gdy zaproponowałam im wspólne robienie dekoracji wielkanocnych, to nawet nie musiałam dwa razy powtarzać, a wręcz w trakcie musieliśmy jeszcze skoczyć do sklepu po dodatkowe styropianowe jajeczka na więcej wielkanocnych kurczaczków :)

Szukając niedrogich, fajnych i kreatywnych produktów koniecznie zajrzyj do PEPCO. To tam najczęściej kupuję wszelkie materiały plastyczne, a teraz, przed Wielkanocą jest tam szereg cudownych produktów, które będą idealne do przygotowania wielkanocnych ozdób. Jajeczka styropianowe, druciki, girlandy czy małe kwiatuszki to tylko kilka z tych rzeczy, które tym razem wykorzystaliśmy. W PEPCO znajdziesz też dużo gotowych dekoracji, którymi możesz upiększyć swój dom :) Szerszą ofertę zobaczysz tutaj. A teraz do dzieła!

Wszystko co potrzebne do wspólnego dekorowania, krepina, jajeczka styropianowe, piórka, kwiatuszki i druciki.

1. Wielkanocny wianuszek

Taki wianek możesz przygotować na wiele sposobów – ze świeżych kwiatków, z gałązek, ale też z wykorzystaniem krepiny. Dzieci ćwiczą tutaj małą motorykę, ale też cierpliwość, bo owijanie styropianowego wianka krepinową trawą wymaga uważności :) A potem wbijanie kwiatuszków, przyklejanie jajeczek czy motylków… uwierzcie mi, zabawa cudowna! Gotowy piękny wianek może być np. ozdobą drzwi lub ściany.

Czego potrzebujesz?

 • wianki styropianowe 1 szt, kupisz w PEPCO, 2,99 zł
 • zestaw kwiatuszków, 3,99 zł
 • zestaw małych kolorowych jajeczek, 4,99 zł
 • zielona krepina, 0,99 zł

Krepinę tniesz na paski, a potem nożyczkami nacinasz w malutkie paseczki i powstaje trawka. Owijasz ją dookoła wianka, pamiętając by początek i koniec posmarować klejem (świetnie sprawdzi się do tego klej w sztyfcie). Gdy owiniesz całość krepiną, to wystarczy wbić kwiatki (my pomagaliśmy sobie wykałaczką, by zrobić dziurkę) i doklejasz jajeczka.

Krepina, styropianowe jajeczka

Nacinanie krepiny

Owijanie wianka krepiną

Klejenie

I tak wygląda oklejony

A teraz najważniejsze to dekoracja!

Kwiatuszki, jajeczka

Dzieci miały ogromną frajdę z przyklejania dekoracji

A dla paluszków to świetne ćwiczenie :)

Wianek można zawiesić na drzwiach lub ścianie

2. Wiosenna gałązka z jajeczkami

To bardzo wdzięczna dekoracja, szczególnie, że najpierw na spacerze trzeba znaleźć gałązki. Uczymy dzieci by nie łamały zdrowych gałązek, więc szukaliśmy tych, które leżały na ziemi (po ostatniej wietrznej pogodzie na szczęście trochę ich było). Pomysłem mogą być również kupne gałązki-bazie. I takie gałązki trzeba przyozdobić jajeczkami, piórkami i motylkami. Choć sprawdzą się też różne pomponiki czy kwiatuszki. Mam wrażenie, że moje dzieci chętnie dokleiłyby tam jeszcze kilka innych dekoracji ;) Taka dekoracja ślicznie wygląda na stole, a jeśli gałązki są świeże, to warto dolać odrobinę wody do wazonu.

Czego potrzebujesz?

 • gałązki, dowolne
 • zestaw jajeczek plastikowych 12 szt, 6,99 zł
 • zestaw malutkich motylków (samoprzylepne), 4,99 zł
 • piórka kolorowe, 1,99 zł (polecam kilka kolorów)

Także i tutaj możesz dać się ponieść wyobraźni :) Plastikowe (jak i niektóre styropianowe) jajeczka z PEPCO mają już zawieszki, więc wystarczy je po prostu ozdobić (u nas piórkami), a na gałązki przyczepić np. motylki, puszki czy kwiatuszki.

Dekorowanie gałązek

Doklejanie piórek

Bo piórek nigdy za dużo ;)

I przyczepianie motylków

A tutaj gotowe wiosenne gałązki

Pełne motylków

Wiosenne gałązki

Takie gałązki można postawić w wazonie, są świetną dekoracją

3. Kurczaczki ze styropianowych jajeczek

To właśnie te kurczaczki poruszyły moje dzieci najbardziej :) I to właśnie po te styropianowe jajeczka Michał musiał skoczyć do PEPCO bo za szybko nam się skończyły, a dzieciaki miały tyyyle pomysłów. Co więcej, jutro jeszcze dorabiamy zajączki ;) Jajeczka styropianowe są w różnych wielkościach, więc można zrobić całkiem niewielkie kurczaczki, jak i okazałe „pawie” :) Taka dekoracja super wygląda na świątecznym stole czy w doniczkach z rzeżuchą.

Czego potrzebujesz?

 • jajeczka styropianowe 2-6 szt (zależy od wielkości), 1,99 zł
 • piórka kolorowe, 1,99 zł
 • kreatywne druciki, oczka, pomponiki (zestaw), 4,99 zł

Każde jajeczko trzeba przemienić na kurczaczka. Wystarczy na klej doczepić mu oczka, dodać dziubek (ucięty i zagięty drucik) oraz piórka. Nóżki zrobiliśmy z pomponików oraz kryształków. Ogranicza nas tylko wyobraźnia :)

Styropianowe jajeczka

Piórka, druciki

Przyklejanie oczek

I piórek

Jeszcze więcej piórek

I mamy gotowego kurczaczka

A tutaj to nawet niemalże pawia :)

Wielkanocne kurczaczki

Zaproś dzieci do zabawy

Jak widzisz, wszystkie dekoracje są proste, ale jednocześnie na tyle angażujące, aby wciągnąć dzieci i pobudzić ich wyobraźnie. Takie zabawy mają mnóstwo zalet: spędzacie czas razem (z dala od smartfona czy telewizora!), a dzieci ćwiczą skupienie uwagi i małą motorykę. Nie bójcie się ewentualnego bałaganu, zaproście dzieciaki i dekorujcie razem, bo naprawdę warto.

A ja chcę Cię jeszcze zaprosić na stronę inspiracje.pepco.pl gdzie znajdziesz bardzo dużo pomysłów i inspiracji. Możesz nie tylko podpatrzeć, ale też dodawać własne zdjęcia z pomysłami na wielkanocne dekoracje, a najlepsze otrzymają wyróżnienie inspiracji tygodnia.

Daj znać jakie dekoracje wielkanocne przygotowaliście lub planujecie przygotować u siebie. Mam ogromną nadzieję, że ten wpis zachęci Cię do takiej rodzinnej formy spędzania czasu, bo nie ma nic piękniejszego niż budować takie wspólne, małe, magiczne chwile ;)

*Wpis we współpracy z PEPCO

#blogerkaPEPCO