Więcej inspiracji dla Ciebie

Sposób naCałe morze zabawy z PEPCO – zabawy w wodzie i akcesoria na plażę!

PEPCO ręczniki

Lato to najlepszy czas na zabawę w  wodzie. Już najmłodsze dzieci ją uwielbiają! Należy jednak pamiętać, aby podczas takich zabaw nie zostawiać dziecka bez opieki nawet na krótką chwilę! Najlepiej jest bawić się wspólnie. Dlatego dziś przedstawiamy kilka pomysłów na bezpieczne zabawy w wodzie nawet z  najmłodszymi maluszkami, a  do tego listę niezwykle przydatnych akcesoriów i  zabawek idealnych na plażę!

Pamiętaj o tym, by zabrać wszystkie niezbędne rzeczy. Spakuj do torby krem z filtrem, lekką odzież, zapas wody i  oczywiście duży chłonny ręcznik, którym wytrzesz dziecko po skończonej zabawie.

 

PEPCO ręczniki

Woda jest dla maluchów nie tylko wspaniałą okazją do zabawy, ale wspomaga też ich rozwój. Nawet zwykła kąpiel może przynieść im mnóstwo radości, o ile zachowamy wszystkie zasady bezpieczeństwa. 

Mama może położyć maluszka na wodzie na plecach (pamiętając o właściwym podpieraniu jego plecków, barków i główki) i delikatnie przesuwać go po powierzchni wody. To pomoże maluchowi oswoić się z wodą. Ważne jest, by mama zachowywała się spokojnie i  obchodziła się z brzdącem delikatnie, dzięki temu nie zrazi się on do wody. Wręcz przeciwnie – chętniej będzie się w niej bawił, a być może nawet szybciej nauczy się pływać.

 

PEPCO do wody

Te miesiące życia są dla każdej pociechy bardzo intensywne. W  tym czasie chętnie będzie uderzała rączką w taflę wody i  obserwowała, jak się rozchlapuje. Te zabawy sprawdzą się nie tylko w czasie codziennych kąpieli, ale też latem w baseniku wypełnionym czystą i ciepłą wodą. Pamiętajmy jednak o właściwej ochronie skóry dziecka, nie powinna być ona wystawiana na działanie promieni słonecznych zbyt długo, jest delikatna i szczególnie narażona na poparzenia. Stosowanie kremów z wysokim filtrem to obowiązek! Oferta zabawek do wody jest bardzo bogata, możemy wybrać komplet pudełek do przelewania wody, pływające zwierzątka, łodzie podwodne i mnóstwo innych chlapiąco-pluskających akcesoriów, które zwrócą uwagę dziecka. Zabawki się znudziły? Wykorzystaj plastikowy kubeczek, on też może dać maluchowi mnóstwo radości.

 

PEPCO zabawa w piasku

W tym momencie życia dzieci przeważnie uwielbiają wodę! Bardzo chętnie rzucają do basenu, co tylko się da. Najlepiej dać im kolorowe piłeczki unoszące się na wodzie, ich widok będzie prawdziwie fascynujący! Świetną zabawę daje też napełnianie różnych pojemników wodą i wylewanie jej z powrotem do basenu. Butelki, wiaderka, foremki, w tym wieku wszystko jest zabawką. Nie zapominajmy też o gwieździe wszystkich wodnych zabaw – konewce!

 

PEPCO do wody

Kilkulatka z powodzeniem można posadzić w małym baseniku z letnią wodą (nie lejmy jej zbyt dużo), pamiętając, by nie odchodzić nawet na moment i  zawsze zakładać mu na ramiona dmuchane rękawki – bezpieczeństwo to konieczność. Świetnym pomysłem będzie zabawa w  detektywa, razem możecie rozpoznawać różne ślady zostawione na piasku. Macie konewkę i kilka ubrudzonych piaskiem autek? Zorganizujcie sobie minimyjnię samochodową! Skoro jesteśmy już przy piasku… Można tworzyć na nim fantastyczne obrazy. Wystarczy patyk, kilka gadżetów (okulary przeciwsłoneczne, figurki zwierzątek, zakrętki plastikowych butelek) i oczywiście niezbędna jest też bogata wyobraźnia!

Im dziecko starsze, tym więcej eksperymentów przychodzi mu do głowy. Budowanie zamków i różnych kształtów z piasku, wykopywanie dołków i zalewanie ich wodą. Do tego dochodzą jeszcze foremki w najróżniejszych kształtach i kolorach – zabawy nie ma końca!

Starsze dzieci chętnie też będą bawiły się różnymi dmuchanymi zabawkami i pokochają materace.

Razem możecie się świetnie bawić! Wspólne zabawy w wodzie to jeden z najlepszych sposobów na spędzenie czasu w ogrodzie, nad jeziorem czy nad morzem. Rozwijają wyobraźnię dziecka
i przede wszystkim dają mnóstwo radości. Nie czekajcie – pora się popluskać!

 

PEPCO baseny

Prezentowana oferta obowiązuje od 1 lipca 2016 r. do wyczerpania zapasów. Zdjęcia prezentują przykładowe wzory produktów i mogą nieznacznie odbiegać od rzeczywistości.